Zakup nieruchomości w innym kraju może być ekscytujący, ale może być również dość zniechęcający. Istnieją pewne rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie domu lub nieruchomości za granicą. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z lokalnymi prawami i zwyczajami, możesz w końcu popełnić kilka błędów, które mogą wstrzymać Twój przyszły zakup. Czytaj dalej, aby poznać 7 najważniejszych błędów, których powinieneś unikać przy zakupie nieruchomości za granicą.

Nie kieruj się tylko ceną

Kiedy szukasz nieruchomości do kupienia za granicą, możesz zobaczyć wiele nieruchomości o atrakcyjnych cenach. Możesz nawet ulec pokusie wyrzucenia znacznej sumy pieniędzy na zakup jednej z tych nieruchomości. Musisz jednak pamiętać, że cena, którą widzisz, niekoniecznie jest ceną, którą otrzymasz, zwłaszcza jeśli kupujesz nieruchomość za granicą.

Na cenę może wpłynąć wiele czynników, takich jak stan nieruchomości, obecny rynek i oczekiwania sprzedającego. W zależności od tych czynników, nieruchomość, która jest w dobrym stanie, ale jest wyceniona niżej niż byś chciał, może być nadal dobrym zakupem.

Zanim sprzedasz swój dom, musisz go posiadać

Zakup nieruchomości w innym kraju może być ekscytujący, ale może być również dość zniechęcający

Jest to powszechny błąd, który popełniają nawet doświadczeni ekspaci. Widzisz, kiedy sprzedajesz swoją nieruchomość za granicą, tak naprawdę nie jesteś właścicielem domu. Posiadasz jedynie tytuł własności, który jest niczym więcej niż kawałkiem papieru. Sprzedawca, z drugiej strony, jest właścicielem nieruchomości, dopóki nie zamkniesz transakcji i nie przeniesiesz aktu własności na siebie. Jeśli zdecydujesz się kupić inną nieruchomość przed zamknięciem na pierwszym, będziesz tylko skończyć posiadanie tytułu do oryginalnego domu, a nie rzeczywisty dom sam. Jeśli masz lokatora w swoim domu i zdecydujesz się kupić nową nieruchomość, będziesz musiał eksmitować swojego lokatora. Uważaj, aby nie postawić się w sytuacji, w której będziesz zmuszony sprzedać swoją nieruchomość ze stratą tylko dlatego, że zmieniłeś zdanie na temat zakupu innego domu.

Aby uniknąć pułapek, musisz wiedzieć, jak działa lokalny rynek

Kiedy jesteś gotowy do zakupu nieruchomości w innym kraju, możesz chcieć po prostu iść do przodu i kupić pierwszą nieruchomość, którą widzisz. Jednakże, jeśli to zrobisz, możesz skończyć popełniając kilka kosztownych błędów. Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, to uzyskać lepsze zrozumienie, jak działa lokalny rynek nieruchomości.

Możesz myśleć, że ta informacja jest zdrowy rozsądek, ale byłbyś zaskoczony, jak wielu ekspatów zrobić ten błąd. Musisz dowiedzieć się, jak działa lokalny rynek. Jeśli wiesz, że spadek cen jest rzeczą normalną, będziesz lepiej przygotowany, gdy przyjdzie czas na zakup nieruchomości.

Wszystko musi być zapisane w umowie

Umowy dotyczące nieruchomości są ważne. Określają warunki własności i obowiązki zarówno twoje, jak i sprzedawcy. Pamiętaj, aby przeczytać i zrozumieć umowę przed podpisaniem. Upewnij się, że wszystkie terminy są napisane w umowie, a nie tylko definicje prawne. Musisz również upewnić się, że masz podpisaną kopię umowy z tobą przez cały czas.

Niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o umowy dotyczące nieruchomości obejmują:

  • warunki dotyczące tego, kto płaci za jakie koszty
  • data będzie zamknąć na nieruchomości
  • Kto jest właścicielem hipoteki
  • czy sprzedaż jest uważana za sprzedaż gotówkową, czy nie

Work with your real estate agent

Umowy dotyczące nieruchomości są ważne

Jeśli jesteś gotowy do zakupu nieruchomości w innym kraju, będziesz chciał znaleźć agenta nieruchomości w tym kraju, który może pomóc Ci poruszać się po procesie. Kiedy szukasz agenta nieruchomości, trzeba znaleźć taki, który ma doświadczenie w radzeniu sobie z prawami i zwyczajami specyficznymi dla tego kraju. Masz zamiar również upewnić się, że znajdziesz agenta, który pracował w tym kraju przed. To da ci lepszy pomysł na to, czego się spodziewać. Wielu agentów nieruchomości mają doświadczenie w pracy w jednym obszarze, ale mogą nie mieć doświadczenia z wszystkich różnych praw i zwyczajów, które mogą wpływać na rynek w danym kraju.

Pobierz usługi renomowanego notariusza

Notariusz jest profesjonalistą, który jest uznawany i upoważniony przez rząd do notarialnego uwierzytelniania dokumentów. Kiedy kupujesz nieruchomość, będziesz chciał się upewnić, że sprzedawca jest prawnie zobowiązany do sprzedaży nieruchomości Tobie. Oznacza to, że sprzedawca będzie musiał podpisać tytuł do Ciebie i przeniesienie aktu notarialnego do Ciebie jako część procesu zamknięcia na nieruchomości.

Aby upewnić się, że wszystko idzie gładko, będziesz chciał pracować z notariuszem, który ma doświadczenie w pracy w kraju, w którym szukasz do zakupu nieruchomości. Będziesz chciał znaleźć notariusza, który ma doświadczenie w pracy w tym konkretnym obszarze kraju, gdzie szukasz kupić nieruchomość. Pomoże to zapewnić, że wszystko idzie gładko.

Podsumowanie

Zakup nieruchomości w innym kraju może być ekscytującą przygodą (więcej: https://bizneswnieruchomosciach.pl/domy-na-sprzedaz-hiszpania-co-musisz-wiedziec/). Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz pamiętać kupując nieruchomość za granicą. Należą do nich upewnienie się, że cena jest odpowiednia i że wszystko jest zapisane w umowie. Twój agent nieruchomości jest również ważny i musisz znaleźć agenta, który ma doświadczenie w pracy w kraju, w którym jesteś. Skorzystaj z usług renomowanego notariusza, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie gładko.