Lekarze ponoszą odpowiedzialność za swoje błędy i nieetyczne zachowania. Dlatego też społeczność medyczna zwróciła się w kierunku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, aby pomóc zabezpieczyć pacjentów i leczących ich pracowników służby zdrowia. Lekarze, którzy nie posiadają takiego ubezpieczenia mogą stwierdzić, że w wielu stanach nie są w stanie dłużej praktykować medycyny. W tym artykule szczegółowo omówimy prawo dotyczące ubezpieczenia OC. Podamy również wskazówki, jak znaleźć niedrogie ubezpieczenie OC dla lekarzy, jeśli jesteś lekarzem lub innym pracownikiem medycznym nie posiadającym takiego ubezpieczenia.

Co to jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni osobę, firmę lub organizację przed pozwem sądowym za obrażenia lub szkody, które mogą być wynikiem działalności tej osoby, firmy lub organizacji. Na przykład, jeśli lekarz popełni błąd w leczeniu pacjenta, pacjent może pozwać lekarza. Jeśli pacjent wygra proces, wówczas może otrzymać odszkodowanie. Jeśli te pieniądze zostaną odzyskane, wtedy pacjent może pozwać lekarza, aby odzyskać koszty procesu. Kosztem tym może być utracone wynagrodzenie lekarza, wydatki medyczne oraz ból i cierpienie. Jeśli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej lekarza płaci za takie pozwy, wtedy lekarz nie musi się martwić o te koszty.

Lekarze ponoszą odpowiedzialność za swoje błędy i nieetyczne zachowania.

Co obejmuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej?

 

Ubezpieczenie OC dla lekarzy jest umową pomiędzy ubezpieczycielem a jedną lub kilkoma wymienionymi „osobami objętymi ubezpieczeniem”. Osoba(y) objęta(e) ubezpieczeniem zgadza(ją) się być odpowiedzialna(e) za wszelkie szkody wyrządzone przez nią(e) innej osobie lub organizacji. Polisy powszechnie obejmują błędy medyczne, ale niektóre polisy obejmują również obrażenia, szkody majątkowe i inne rodzaje pozwów. Kwota, którą osoba objęta ubezpieczeniem płaci za polisę, nazywana jest „limitem”. Kwota, którą ubezpieczyciel płaci w przypadku pozwu, nazywa się „cancel”. Ta kwota cancel jest ważna, ponieważ zostanie odliczona od limitu polisy, jeśli zostaniesz pozwany.

Które zawody medyczne wymagają ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej?

Lekarze praktykujący w stanach, które wymagają ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej mogą być zaskoczeni, że wiele stanów, które nie wymagają takiego ubezpieczenia nie uznają lekarzy, którzy go nie posiadają. W wielu z tych stanów, jeśli zostaniesz pozwany, Twoja zdolność do wykonywania zawodu lekarza może być zagrożona. Jeżeli jesteś lekarzem praktykującym w stanie, w którym ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie jest wymagane, ale nie posiadasz ubezpieczenia, powinieneś skontaktować się ze swoim stanowym stowarzyszeniem medycznym, aby uzyskać więcej informacji na temat ryzyka związanego z praktyką bez ubezpieczenia. Należy pamiętać, że lekarze, którzy prowadzą własną praktykę i nie przyjmują pacjentów Medicare/KHMO/HMO nie muszą być objęci ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej.

 

Jak znaleźć niedrogie ubezpieczenie OC dla lekarzy?

Ubezpieczenie OC dla lekarzy jest umową pomiędzy ubezpieczycielem a jedną lub kilkoma wymienionymi "osobami objętymi ubezpieczeniem"

Wiele stanów oferuje darmowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla lekarzy, którzy mogą wykazać, że mają wymagane minimalne doświadczenie. To może być dobra opcja. Jeśli nie jesteś w stanie, w którym wymagania są niskie, możesz rozważyć przeniesienie się do stanu, który wymaga ubezpieczenia OC. Jeśli jesteś lekarzem, możesz rozważyć przeniesienie się do innego stanu. W ten sposób, jeśli chcesz praktykować medycynę i chcesz chronić się przed pozwami o błędy w sztuce, możesz się przenieść. Jeśli rozważasz przeniesienie, powinieneś sprawdzić stanowe stowarzyszenie medyczne, aby zobaczyć, jakie jest lokalne prawo pod względem wymagań ubezpieczeniowych. Niektóre państwowe stowarzyszenia medyczne publikują listy stanów, w których lekarze są zobowiązani do posiadania ubezpieczenia, a także informacje o tym, jak uzyskać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w stanach bez wymagań.

Wnioski końcowe

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni lekarzy przed odpowiedzialnością finansową za obrażenia lub szkody powstałe w wyniku zaniedbań medycznych. Kiedy posiadasz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, będziesz miał spokój ducha podczas leczenia swoich pacjentów. Ubezpieczenie OC dla lekarzy jest bardzo ważną częścią praktykowania medycyny. Jeśli jesteś lekarzem pracującym w stanie, w którym ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie jest wymagane, możesz rozważyć przeniesienie się do stanu, który tego wymaga. Może być wiele wyzwań związanych z przeprowadzką, ale możliwe jest znalezienie nowego miejsca do życia. Jeśli potrzebujesz pomocy w przeprowadzce, możesz rozejrzeć się za firmami przeprowadzkowymi. Firmy te często mogą zapewnić usługi przeprowadzkowe za rozsądną cenę.